Smart watch: přehled o životě telefonu přímo na zápěstí

Napsal: Péter, furbify 02. 08. 2023 15:38

V moderní době plné technologií neustále pokračujeme vpřed, a to i v oblasti týkající se chytrých hodinek - smart watch, které už dávno nemusí sloužit jen jako módní doplněk či ukazatel času. Stávají se důležitým nástrojem každého dne mnoha uživatelů, poskytují více pohodlí, informací a uživatelských zážitků, a to vše na našem zápěstí. Toto malé, ale výkonné zařízení přináší přehled o všem, co se děje ve vašem telefonu, ale bez toho, abyste ho museli mít v rukách. Nese s sebou množství výhod, které se postarají o plynulý průběh vašeho dne.

Co všechno přinášejí smart watch?

Důvodů, proč si pořídit vlastní smart watche, je několik. Lze je rozdělit do několika kategorií

Co všechno přinášejí smart watch?

Notifikace a upozornění

Jednou z hlavních výhod smartwatch je jejich schopnost zobrazovat notifikace a upozornění. Už nebudete muset neustále vytahovat telefon z kapsy nebo z tašky, abyste se podívali na novou zprávu, e-mail, hovor nebo notifikace z aplikací. Smartwatche vám jednoduše oznámí, co se děje ve vašem telefonu, a vy se můžete rychle rozhodnout, zda na to chcete reagovat, nebo si upozornění necháte na později. Většina modelů dokonce umožňuje přijmout hlasový hovor přímo přes hodinky, odpovědět na zprávu nebo reagovat na upozornění - znovu bez toho, abyste museli sahat po telefonu. Nesmíme zapomenout ani na funkci hlasitého zvonení telefonu, kterou některé modely mají.

Sledování fyzické aktivity

Pro ty, kteří se rádi starají o své zdraví a kondici, mohou být smart hodinky skvělým partnerem při sportovních aktivitách. Tyto zařízení jsou vybaveny senzory, které monitorují vaši fyzickou aktivitu, jako například počet kroků, ušlou vzdálenost, spálené kalorie a dokonce i srdeční frekvenci. Kromě klasických fyzických aktivit, jako je chůze, běh nebo cvičení, můžete chytré hodinky využívat také při plavání, cyklistice nebo při výletech. Můžete si nastavit a personalizovat cíle a sledovat své pokroky přímo na displeji hodinek. Mnoho uživatelů využívá chytré hodinky jako motivační prostředek k dosažení stanovených cílů.

Monitoring spánku

V souvislosti se zdravím umí smart hodinky monitorovat i váš spánek - jeho kvalitu, délku jednotlivých fází spánku nebo dokonce časy probuzení a usínání. Některé modely dokážou také poradit, jak zlepšit spánkový režim nebo odhalit poruchy spánku. Monitorování spánku je užitečným nástrojem, který vám umožní lépe pochopit váš noční odpočinek a pomáhá vám zlepšit spánkový režim a celkovou kvalitu života.

Rychlý přístup k informacím

Pohybem vašeho zápěstí nebo pár kliknutími na displej vašich smart hodinek získáte všechny základní informace bez nutnosti kontaktu s telefonem. Kromě přesného času umožňují také rychlý přístup k kalendáři, aktuální předpovědi počasí, posledním zprávám nebo kontaktům. Také vám mohou ukazovat úroveň baterie vašich zařízení nebo upozorňovat například na hlučné okolní prostředí.

Většina smart hodinek také disponuje integrovanými hlasovými asistenty - jako je například Siri od Applu, Google Assistant nebo Amazon Alexa. Díky nim má uživatel přístup k dalším informacím - stačí jednoduše položit otázku a hlasový asistent na ni odpoví. Také ho můžete požádat o vykonání úlohy, například zavolání, přehrání hudby, odeslání zprávy, zapsání připomínky, nastavení časovače, budíku nebo mnoha dalších úkolů.

Smart watch: přehled o životě telefonu přímo na zápěstí

Bezkontaktní platby

Většina novějších modelů smart hodinek je vybavena funkcí bezkontaktního placení. Ano, už nemusíte vytahovat kartu nebo mobilní telefon, abyste zaplatili. Postačí vám jedny chytré hodinky a placení se okamžitě stane jednoduchým, bezpečným a rychlým. Spuštění funkce bezkontaktního placení se může lišit v závislosti na modelu chytrých hodinek, ale obvykle je velmi rychlé a jednoduché. Většinou stačí dvojklik na jedno z bočních tlačítek, karta se aktivuje, přiložíte hodinky k terminálu a transakce je hotová.

Dizajn a využití

Kromě všech zmíněných funkcí jsou smart hodinky stále hodinkami, a tak mohou sloužit i jako doplněk. Existuje mnoho značek a modelů a je na vás, abyste si vybrali ty správné na základě toho, na co je budete nejvíce využívat. V každém případě mohou smart hodinky působit velmi elegantně, luxusně a zároveň plnit svůj účel, ale také mohou vypadat sportovně a moderně. Mají možnost jednoduché výměny řemínku, díky čemuž si za menší náklady můžete z jedněch hodinek vytvořit několik variant na různé příležitosti.

Najčastejšie predávané typy smart hodiniek

Apple Watch

Mezi jedny z nejpopulárnějších smart hodinek lze nepochybně zařadit Apple Watch. Společnost Apple v roce 2015 vydala svůj první model smart hodinek a od té doby se jejich technologie s každou novou generací posunula o třídu výše. Posledními modely, které Apple vydal, jsou Apple Watch Series 8 a Apple Watch Ultra, které poskytují svým uživatelům komfort jejich ekosystému v kombinaci s moderním a luxusním designem a skvělou funkcionalitou. Repasované Apple Watch naleznete také u nás ZDE.

Samsung Galaxy Watch

I společnost Samsung má širokou nabídku různých modelů, které poskytují rozličné funkce a styly. To umožňuje uživatelům najít takový model smart hodinek, který nejlépe vyhovuje jejich potřebám a preferencím. Repasované Samsung Galaxy Watch máme také skladem, proto si neváhejte prohlédnout naši nabídku ZDE.

Smart watche jsou nepochybně skvělými zařízeními, která nám mohou usnadnit každodenní život. Často jsou kompatibilní s dalšími chytrými zařízeními, což vytváří jednotný ekosystém poskytující pohodlné a efektivní používání technologií. Při výběru těch správných chytrých hodinek vám doporučujeme zvážit primární důvod koupě smart hodinek - a na základě něj se rozhodnout pro model vhodný přímo pro vás. Nemusíte se bát, ovládání chytrých hodinek je velmi intuitivní a zvládne to opravdu každý. Velmi rychle si na ně zvyknete a už si nebudete chtít představit den bez nich.