Co je repasovaný počítač?

Žádná turistická třída!

Mnoho lidí se mylně domnívá, že repasované počítače se automaticky rovnají použitým zařízením z druhé ruky z inzerátů. Není to tak. Naše business notebooky nepocházejí od soukromých osob. Většinou nejde ani o spotřebitelské notebooky vyrobené z plastu. Obvykle, když si všimneš příliš levného notebooku v inzerátech, tak se tě snaží okouzlit právě jeden takový designový spotřebitelský kus.

Repasované jsou pouze prémiové business notebooky, stolní počítače a monitory, které jsou dlouhodobě odolné. Takové kusy byly vytvořeny na období používání 8 až 10 let a na 8 až 10 hodin práce denně.

Obnovený prémiový notebook můžeš dostat již za méně než 300 €, přičemž nové zařízení může někdy stát i trojnásobek.
V případě nových notebooků je DOA (z angl. dead on arrival - mrtvý už při příjezdu - to znamená, že notebook už přijde nefunkční nebo se poškodí během několika dní od zakoupení) 10 až 15 %, zatímco u renovovaných notebooků je toto číslo pouze okolo 1 %. Koneckonců, repasované jsou jen použité prémiové notebooky a počítače, které jsou mimořádně odolné

Odkud pocházejí repasované počítače?

Repasované počítače od furbify jsou většinou 1 až 3leté značkové (HP, Lenovo, Dell) zařízení západoevropských bank nebo korporací v bezvadném stavu. Tyto společnosti jsou totiž zvyklé na to, že pracují na nejnovějších modelech. Nestačí jim několikaleté zařízení, a proto je často vyměňují přes leasingové společnosti za novější modely.

Přitom nejde o přetěžované stroje, obvykle na nich běžely administrativní softwary a kancelářské aplikace pouze několik hodin denně. Životnost těchto zařízení je dalších 3 až 5 let, což je mnohem víc, než můžeš reálně očekávat od spotřebitelských notebooků.

Notebooky zakoupené od společností jsou repasované specializovaným expertním týmem furbify, tj. jsou důkladně otestované, vyčištěné a zrychlené. Tato prémiová zařízení jsou odolná, spolehlivá, jen vyžadují menší úpravu či opravu nebo opětovné prohlédnutí.

Navíc koupí repasovaného prémiového notebooku dokážeš ušetřit až 75 % částky ve srovnání s novým zařízením.

Můžeš si to představit jako koupi pár let starého prémiového ojetého vozu z flotily západoevropské firmy, a ještě k tomu se zárukou!

Jak probíhá repasování počítače?

Repasování počítače provádíme důkladně. Jednomu počítači se věnujeme 3 až 4 hodiny, než zařízení absolvuje celý proces obnovy.

kvalitné repasované počítače a notebooky so zárukou


Jednotlivé kroky repasování

Nyní ti vysvětlíme, přes jaké fáze projde počítač, notebook nebo monitor na furbify.sk, než se k tobě dostanou.

Oprášení komponentů

Během každodenního používání každý počítač absorbuje určité množství prachu. V zájmu dosažení delší životnosti je třeba jej odstranit. Tento proces však vyžaduje odborné znalosti a vhodné nástroje, v opačném případě by se mohly některé komponenty poškodit.

Vnější čištění počítače a notebooku

Společnost působící v oblasti repasování, která je i jen trošku profesionální, udělá vše, co je v jejích silách, aby produkt vypadal jako nový. Základním předpokladem toho je i odborné očištění krytu. Kdo by se přece těšil z mastného notebooku nebo monitoru?

Probarvení a jiné ozdůbky

Probarvení repasovaných počítačů kompletně závisí na společnosti a produktu. Tento proces vyžaduje přesnou metodologii, experimentování a častokrát i práci a náklady navíc, takže se mu věnují pouze větší a profesionálnější firmy. Ve furbify jsme se zavázali ke kvalitě, proto často počítače přebarvujeme i my.

Probarvení dává renovovanému stroji zcela nový vzhled. Přesto mají tato zařízení i tak mnohem dostupnější cenu než nové výrobky.
Karbonový notebook dokáže na kupujícího velmi zapůsobit. Jde o další pokročilou techniku ​​obnovení, kterou nabízí jen málo firem v této oblasti.

Konfigurace počítače a notebooku na míru

Obecně platí, že kryt, základní deska a procesor, tvoří pevnou základnu renovovaného stroje, na kterém většinou nic nezměníme. Pokud jde o mimořádně levnou konfiguraci na jednoduché úkoly, tak ho nabízíme se základní výbavou, např. s 4 GB RAM a HDD.

Pokud ho zákazníci chtějí trošku vylepšit, můžeme zabudovat více paměti a bleskurychlý SSD disk, který počítač značně zrychlí. V našem e-shopu najdeš „produktový konfigurátor“, který ti umožní snadno poskládat vytoužený produkt. Můžeš při tom dokonce sledovat jeho cenu v reálném čase.

Testování

Repasována jsou jen taková zařízení, která se již v minulosti v praxi osvědčila. Je však nutné, aby všechny jejich komponenty byly otestovány, zda fungují bezchybně. V zájmu toho se mimo jiné kontroluje kvalita zvuku a obrazu, výdrž baterie, rychlost načítání, funkčnost portů atd.


Kategorizace

Produkty společnosti furbify jsou zachovalé počítače a notebooky z firemního prostředí. V důsledku každodenního používání ale mohou mít menší škrábance a poškození estetického charakteru. Tyto „nedostatky“ však nemají žádný vliv na jejich funkčnost.

Z estetického hlediska řadíme naše produkty do čtyř skupin: Platinum, Gold, Silver a Bronze. Repasované počítače, notebooky a monitory zařazené do nejvyšší třídy jsou z pohledu vzhledu bezchybné (obvykle jde o výstavní kusy nebo outletové produkty). V případě nejnižší kategorie už může jít o větší poškození krytu a prasknutí. Tyto produkty však nabízíme za nejnižší cenu. Avšak jejich funkčnost je v každé kategorii 100%.
Více na toto téma si můžeš přečíst v článku o estetické klasifikaci notebooků.

Jaké typy počítačů mohou být repasované?

Jelikož obnovené jsou výlučně prémiové business počítače, můžeme tvrdit, že jde o trvanlivé a kvalitní produkty. Byly vytvořené na celodenní používání, jsou více odolné vůči vlivům okolí, jako nablýskané spotřebitelské stroje. V případě, že by ti náhodou vypadly z ruky, tak se hned nerozbijí a troška vlhkosti jim také neublíží.

Mnoho lidí vůbec nepřekvapí, když zmíníme, jaké jsou nejspolehlivější a nejlepší notebooky. Lenovo ThinkPad notebook ani notebooky Dell tě nezklamou; jsou totiž z těch nejkvalitnějších. Avšak nemusíš se ničeho bát ani tehdy, pokud si vybereš business notebook Fujitsu Lifebook nebo HP Elitebook, HP Probook.

obnovené business notebooky


Pro korporace je obzvláště důležité, aby měly své údaje v bezpečí. Dalším požadavkem je, aby jejich počítače fungovaly bezchybně a spolehlivě i v období mezi jednotlivými nákupy (v případě business notebooků jde o 5 let, zatímco u spotřebitelských laptopů jsou to jen 2 roky). Business notebooky jsou proto vyrobeny z nejkvalitnějších a nejodolnějších materiálů, často mají hliníkový, hořčíkový nebo jiný kovový kryt, který zaručuje trvanlivost.

Naproti tomu výrobci spotřebitelských notebooků šetří právě na kvalitě surovin. Z tohoto důvodu je možné, že zcela nový tenký barevný notebook za 230 € se opotřebuje za 1 až 2 roky. Kryt takového notebooku se může snadno poškodit nebo může dokonce prasknout. Jeho chladící systém se rychle zapráší a kvůli tomu se rychle prohřeje. Dokonce i jeho panty se mohou během každodenního používání zlomit nebo uvolnit.

Výkonnější repasovaný notebook stojí přibližně tolik, kolik zcela nový spotřebitelský notebook. Jejich výkon je podobný, ale nový stroj je méně odolný a trvanlivý. Ačkoliv se může na první pohled zdát, že za stejné množství peněz si koupíš i stejně výkonný nový počítač, není to vždy tak.

Spotřebitelské notebooky mají ve většině případů kryty vyrobené z méně kvalitního plastu a jsou tedy i lehčí než jejich kolegové z business třídy. Jejich životnost je však mnohem nižší. Neudělej proto tu chybu, že se rozhodneš pouze na základě ceny a nezapomeň si porovnat i procesory a ostatní komponenty.

Pokud nový a repasovaný notebook je v jedné cenové relaci, vždy dostaneš lepší kvalitu v případě toho prvního. Pravda sice je, že na úkor barevné škály a štíhlosti notebooku.

Pokud si chceš pořídit notebook nebo počítač na delší dobu, je lepší vybrat si produkt z řad business kategorie.

Kvalitní business notebook nebo počítač namísto spotřebitelského má tyto výhody:

 • prémiová kvalita materiálu (odolný plast, kovové tělo i s uhlíkovým vláknem)
 • odolná vnitřní konstrukce (rollcage), která chrání součástky od vnějších vlivů
 • snadná rozšiřitelnost (lehké zvýšení výkonu)
 • dostupný servis (dostatečná zásoba náhradních dílů)
 • v případě notebooků ergonomické provedení klávesnice
 • matný displej u firemních notebooků, který zaručuje pohodlnou práci i při silném slunečním světle
 • vysoce výkonné a nehlučné chlazení (konstruované pro dlouhodobou práci

2 letá záruka na použitý notebook? S námi ANO!

U nás ve furbify je minimálně 2letá záruka na repasované počítače a notebooky samozřejmostí. Na trhu repasované výpočetní techniky takové gesto však není běžné. Pokud se ti náš produkt náhodou poškodí ještě během záruční doby, pošleme pro něj kurýra, a co nejdříve ho opravíme. Náš servis je rekordně rychlý: v průměru dokážeme produkty opravit za méně než 5 dní. Nechceme být jako běžné společnosti na repasování a pro tento účel využívat zákonné maximum 14 dní.

Navíc, nabízíme 30 denní záruku vrácení peněz, takže si s furbify můžeš vyzkoušet výhody repasovaných výrobků bez rizika.

Hodnotné repasované produkty šetrné k životnímu prostředí

S klíčovými výhodami, jako jsou dlouhá životnost, odolnost, nízká míra selhání, snadno dostupné náhradní díly a rozšiřitelnost jsme se již zabývali. Nesmíme však zapomenout ani na ochranu životního prostředí.

Ekologické výrobky jsou obecně dražší, než jejich tradiční „nezelené“ protějšky. Pokud si vybereme repasovanou techniku, tak máme dvě mouchy jednou ranou: levnější a zároveň zelenější (renovovaný) notebook či počítač.

Při výrobě nového počítače se použije zhruba 1 500 litrů vody, 240 kg uhlí a 22 kg chemických látek. Pokud si koupíš repasovaný počítač, snižuješ tím poptávku po nových počítačích a zároveň recykluješ. I naší planetě tak zůstane více surovin. Tento aspekt je v současnosti stále obtížnější nezohlednit.

Repasované počítače a jejich nevýhody

Nevýhodou repasovaného počítače nebo notebooku může být kratší výdrž baterie, pokud si ho koupíš s originální baterií od výrobce.
Další nevýhodou pro běžného uživatele může být cizojazyčné rozložení klávesnice. Repasované počítače jsou většinou totiž pořízeny ze zahraničních zdrojů. U nás ve furbify tuto „chybičku krásy“ řešíme kvalitními slovenskými přelepovacími nálepkami, které od nás dostaneš jako dárek.

Pokud jsi profi hráč počítačových her a potřebuješ počítač s rychlými reakcemi, který zvládne i náročné hry bez sekání, nedoporučujeme ti repasované počítače. Pokud hraješ nejnovější hry, potřebuješ k nim i nejnovější techniku ​​a několikaleté PC na hry ti stačit nebude. Hráči začátečníkovi, který si ještě nepotrpí na nejlepší nastavení, se však vyplatí porozhlédnout i mezi repasovanými počítači, protože jsou mnohem levnější než nejnovější PC na hraní her.

Pokud je tvou touhou krásné, výkonné PC na hraní her a můžeš si ho dovolit, kup si raději nové. V opačném případě mrkni i na repasované počítače. Jsou trvanlivé, spolehlivé a těžko bys hledal lepší poměr kvality a ceny.

Pokud si chceš koupit notebook nebo počítač za babku, tak určitě narazíš i na ty z inzerátů. Každopádně zvaž, jestli se tímto způsobem vyplatí ušetřit pár desítek eur. Takto totiž přijdeš o dvouletou záruku a nekupuješ od transparentní, dobře ohodnocené profesionální firmy.

Na jaký účel jsou nejvhodnější repasované počítače a notebooky?

Repasované prémiové business notebooky, počítače a monitory bojují na našem trhu s novými produkty, které jsou vyrobeny z levnějších materiálů. Posbírali jsme pro tebe nejčastější oblasti použití repasovaných výrobků. Pokud hledáš odpověď na to, zda je repasovaný počítač nebo notebook pro tebe vhodný, podívej se na tento seznam oblastí jejich využití:

 • rodinný notebook nebo počítač na surfování po internetu
 • notebook pro firmy, malé a velké podnikatele
 • notebook na práci z domu, administrativní činnosti
 • na chatování, Facebook, Skype
 • mobilní pracovní stanice, práce s videi, AutoCADem, technické programy, Photoshop
 • levné notebooky pro studenty
 • pro seniory, důchodce

Potřebuješ poradit?

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhej kontaktovat. Spolupracovníci furbify ti rádi poradí, který je ten nejvhodnější počítač přesně pro tebe. Náš zákaznický servis je legendární!

Nezapomeň, že k vyhlédnutému repasovanému počítači nebo notebooku si můžeš zakoupit i softwarový balík nebo legální operační systém Windows za velmi výhodnou cenu.

Kvalitné repasované notebooky so zárukou →

Repasované počítače s 2 letou zárukou →

Monitory →